+38 (050)-738-11-40

+38 (050)-738-11-40

Оземпік: Історія створення та його роль у медицині

Оземпік: Історія створення та його роль у медицині

Першочергово Оземпік був розроблений як препарат, який використовується для лікування пацієнтів, що страждають від цукрового діабету. Однак ряд проведених клінічних досліджень довели ефективність таких ін'єкцій у тому числі для боротьби із зайвою вагою. Яка в свою чергу може призводити до цукрового діабету другого типу. 

Оземпік – це доказовий та ефективний лікарський засіб, який випускається сьогодні у зручній для застосування формі. І показує бажаний результат уже за кілька місяців регулярного використання. Давайте детальніше розберемо усі особливості препарату Ozempic: як він з'явився, якими є показання для призначення ін'єкцій, а також протипоказання, побічні дії тощо?

Як був розроблений препарат Оземпік 

Оземпік – датський лікарський препарат, активним компонентом якого виступає семаглутид. Саме він відповідає за гормон, який може вироблятися у нашому організмі і призначений для регулювання рівня цукру у крові, контролю за апетитом та почуттям ситості. Ми уже зазначали, що перші дослідження виявили ефективність препарату саме для лікування цукрового діабету. У 2017 році він був схвалений та рекомендований для пацієнтів, що страждають від діабету другого типу.

А вже за чотири роки після цього, коли препарат було вивчено більш детально та ґрунтовно, з'явилась потреба використовувати його для боротьби з ожирінням та контролю за вагою.

Оземпік для схуднення: показання та протипоказання

Тепер давайте розберемося, у яких випадках призначають Оземпік? Основними показаннями для використання ін'єкцій вважається:

- схуднення – за рахунок зменшення апетиту і продовження відчуття ситості;

 -цукровий діабет другого типу – препарат дозволяє підтримувати оптимальний рівень глюкози в крові;

- захворювання серцево-судинної системи, що можуть виникати у людей з діабетом чи ожирінням.

Звісно, варто зазначити, що у препарату є також ряд протипоказань, які обов'язково варто враховувати: 

- алергічна реакція на активний компонент або інші складові ін'єкції;

- діагностований діабет першого типу;

- період вагітності або годування груддю;

- гостра стадія захворювання органів шлунково-кишкового тракту, зокрема нирок та печінки. 

Тож перед тим, як приймати Оземпік, необхідно проконсультуватися з лікарем. Комплексна діагностика та лабораторні дослідження дозволять переконатися у доцільності препарату саме для вашого організму. 

Також спеціаліст підбере оптимальне для вас дозування. Що допоможе уникнути негативних наслідків. Які побічні ефекти Ozempic? У випадку перебільшення дозування або неправильного застосування препарату спостерігаються: 

1. Збої в роботі шлунково-кишкового тракту. Це зокрема нудота або діарея. Також пацієнти відзначають повну втрату апетиту і внаслідок цього – загальну слабкість організму, підвищену втомлюваність. 

2. Зниження рівня цукру (гіпоглікемія). Така побічна дія спостерігається у випадку неправильного комбінування препарату з іншими ліками від цукрового діабету. 

3. Захворювання підшлункової залози або щитовидної залози – у випадку перевищення оптимального для вас дозування. 

4. Не є побічними ефектом від Оземпіку місцеві реакції на ін'єкцію. Зокрема, наприклад почервоніння, свербіж або набряк у місці уколі. Вони зазвичай проходять за кілька годин.

Як вживати Оземпік: основні правила та рекомендації 

Особливості прийому препарату будуть залежати перш за все від мети його використання:

Для лікування діабету другого типу Оземпік актуальний протягом тривалого терміну. Активний компонент здійснює ефективний контроль за рівнем глюкози. А отже, ін'єкції потрібно буде робити на регулярній основі, допоки лікар не порекомендує припиняти курс.

Для зниження ваги. Як довго вживають Оземпік для схуднення? У такому випадку ін'єкції актуальні курсом від трьох місяців до одного року. Зазвичай після 5-6 місяців регулярного вживання препарату можна помітити результат: спостерігається втрата 15-20% від початкової ваги.

При цьому варто пам'ятати, що коли закінчується курс прийому, лікарі наполегливо рекомендують збалансувати раціон. Оскільки без контролю за апетитом зайві кілограми можуть повернутися. Здорове збалансоване харчування допомагає уникнути цієї проблеми, особливо якщо доповнювати його фізичною активністю.